Сироватка – продукт із підвищеною концентрацією корисних речовин. На відміну від екстрактів та витяжок, їх там може бути дещо у різних пропорціях. Тобто сироватка найчастіше є поживним, омолоджуючим або лікувальним коктейлем.
Відрізняється вона і від кремів, які являють собою емульсію – завись жирових частинок у воді або, навпаки, мікрокраплинок у жирі.
Сироватка за консистенцією зазвичай однорідна. Хоча її основа також може бути водною або масляною – залежно від того, яке середовище оптимальне для активних інгредієнтів, що містяться в ній.
Дія на шкіру
Завдяки своєму легкому та поживному складу, сироватка дуже інтенсивно впливає на шкіру і здатна:
- швидко покращувати її зовнішній вигляд;
- уповільнювати вікові деструктивні процеси;
- нівелювати ранні ознаки старіння;
- усувати пігментні плями;
- омолоджувати та освіжати обличчя;
- відновлювати пружність та еластичність шкіри;
- діяти проти куперозу;
- глибоко зволожувати епідерміс;
- прибирати сліди та плями від прищів.
Також є спеціальні лікувальні сироватки для проблемної шкіри із протизапальними, антибактеріальними та себостатичними ефектами. Їх краще не застосовувати без призначення лікаря, тому що при неправильному використанні можна лише погіршити проблему.
Правила застосування
Щоб отримати від цього цінного у прямому та переносному сенсах косметичного продукту максимальний ефект, треба знати, як користуватися правильно сироваткою для обличчя:
- Наносити її тільки на суху та чисту шкіру, після того як вона ретельно вмита та протерта тоніком (без спирту! ).
- Зволожуючу сироватку бажано використати вранці, тоді вона забезпечить свіжість на цілий день. Але за поганих погодних умов та морозу виходити з нею на вулицю можна не раніше, ніж за півгодини.
- Продукти для проблемної шкіри найкраще використовувати на ніч. Тоді вони успішно працюватимуть кілька годин і дадуть максимальні результати.
- Сироватки вузькоспрямованої дії застосовують лише зонально: протизапальні – на прищі; від зморшок – на заломах шкіри; відбілюючі – на місцях із вираженою пігментацією.
- Омолоджуючі та ліфтинг-сироватки краще також наносити на шию та зону декольте. А особи, що підтягують, - на шию і під нижню щелепу.
- Через легку консистенцію сироватка досить швидко вбирається і здатна проникати досить глибоко. Тому масажувати обличчя та вбивати її пальцями не потрібно.
- Важливо не переборщити. Зазвичай у пляшечках є дозатор. І 2-3 крапель засобу достатньо для обробки всієї особи.
- Після того, як засіб повністю вбереться, на нього можна наносити крем. При цьому варто врахувати, що на ліфтинг і антиейдж сироватки часто погано лягає тональник. І тут доведеться обмежитися мінеральною пудрою.
У більшості випадків змивати сироватку не потрібно, якщо це не потрібно за інструкцією, яку потрібно читати ще перед покупкою засобу.
Секрети вибору
Це тільки здається, що вибирати сироватку для обличчя легко. Насправді треба врахувати досить багато важливих факторів:
- Вік. До 25 років концентрованими препаратами взагалі краще користуватися виключно з лікувальною метою. Застосовувати антивікові сироватки рекомендується після 35. А з ефектом суперліфтингу ще й у 45+. Справа в тому, що, отримуючи у достатній кількості поживні речовини, наша шкіра перестає їх виробляти. Не варто дозволяти їй розслаблятися наперед.
- Тип шкіри. Це дуже важливо, оскільки сироватка на неї інтенсивне вплив. Відповідно, при нанесенні невідповідного продукту, наприклад, на суху шкіру, можна спровокувати її сильне подразнення, лущення і навіть стрімке утворення зморшок.
- Проблеми. Для проблемної шкіри деякі сироватки не підходять. Але для неї є спеціально розроблені продукти. Також багато препаратів мають вузьку спрямованість на вирішення певних завдань. Це зазвичай вказується на упаковці.
- Активні компоненти. Оскільки вони знаходяться у великій кількості, людям зі схильністю до алергічних реакцій, треба уважно вивчати склад кожного нового продукту і обов'язково робити тест перед його застосуванням.
- Термін та умови зберігання. Деякі професійні препарати продаються в одноразових флаконах, після розтину яких швидко втрачають корисні властивості. Та й у домашніх сироваток термін придатності дуже невеликий – від кількох годин до кількох днів.
Якщо порівнювати продукти покупні або приготовлені самостійно в домашніх умовах, то по силі дії другі суттєво програють. Тому тим, хто хоче отримати швидкий та значущий результат, заощаджувати не варто.
Найкращі сироватки
Найкращі сироватки - ті, які ідеально підходять саме для вас. Як фахівець, природно, я віддаю перевагу професійним препаратам. Вони використовують усі досягнення сучасної хімії та косметології та здатні реально продовжити молодість, особливо якщо застосовуються для ін'єкцій чи мезоролера. Але непогано працюють також засоби мас-маркету і приготовлені в домашніх умовах.
Професійні
Родзинка професійних сироваток – у строго збалансованому складі та наявності у продуктах запатентованих формул та наночастинок. Деякі з них здатні відновлювати пошкоджені мембрани та регулювати внутрішньоклітинні процеси.
Крім того, косметолог має інструменти, що дозволяють корисним речовинам проникати ще глибше. І за допомогою ін'єкцій, мезотерапії або апаратних процедур сироватка поставляється безпосередньо в ті місця, де шкіра потребує її найбільше. Не дивно, що результати вражають.
Мас-маркет
На полицях мас-маркетів достаток сироваток зростає з кожним днем. З одного боку, це тішить. З іншого – дозволяє засумніватися як продукт. Особливо з низькою ціною. Не може якісний біологічно активний концентрат коштувати дешево, хоча б через високу собівартість його виробництва.
Для розгладження мімічних зморшок краще використовувати не сироватки, а філери. Це ще концентровані препарати, призначені для заповнення втраченого обсягу м'яких тканин.
Домашні
При бажанні можна приготувати домашні сироватки, що омолоджують, для обличчя. Ефект від них буде слабшим, ніж від магазинних. Зате, за повної відсутності хімії, шкіру вдасться підгодувати корисними речовинами.
Олійна
Для сухої та чутливої, а також зрілої та покритої множинними дрібними зморшками ідеальним варіантом буде сироватка на олійній основі. Для неї підійдуть будь-які натуральні олії.
Чим тонша шкіра, тим легшими вони мають бути.
Найкраще – олія аргани. Воно універсальне, не залишає жирних слідів і має прекрасний ефект, що омолоджує, але коштує дорого.
Хороші також оливкова, персикова, абрикосових або виноградних кісточок, зародків пшениці, жожоба та ін.
Ось кілька рецептів приготування:
- Для сухого. Змішати по одній столовій ложці масел авокадо та ентотери, додати ефірні: 6 крапель геранієвої, 3 – ромашкової та 2 – лавандової. Склад має заспокійливий, протизапальний та пом'якшувальний ефект.
- Для зрілої та в'янучої. База: дві столові ложки олії абрикосових або виноградних кісточок, одна – шипшини. До неї додаємо дві чайні ложки морквяного або 5 капсул вітаміну АЕВіт, 5-6 крапель олії герані, 3 – розмарину, 2-3 – неролі. Засіб чудово тонізує шкіру, розгладжує зморшки, покращує колір обличчя, підвищує тургор шкіри.
- Для нормальної. Столова ложка олії жожоба або кокоса, три чайні ложки масляного розчину токоферолу, одна їдальня - масло обліпихи. Тепер додаємо ефірні: 5 крапель коричного, 2-3 – іланг-ілангу, 3 – солодкого апельсина. Сироватка трохи освітлює шкіру, підвищує її захисні властивості, допомагає від куперозу, уповільнює процеси старіння.
Під макіяж такі сироватки не лягають, тому застосовувати їх краще у вихідні або на ніч. Зберігати у темному місці у добре закупореному скляному посуді при кімнатній температурі.
Кефірна
З домашніх найбільш популярна сироватка кефіру для обличчя. Це не дивно – її найпростіше отримати і вона має багато корисних властивостей, завдяки високому вмісту калію, кальцію, холіну та інших життєво важливих речовин:
- підтягує овал обличчя;
- покращує колір шкіри;
- відбілює неглибоку пігментацію;
- допомагає виводити токсини;
- усуває жирний блиск;
- знімає запалення та набряклість;
- зменшує мішки під очима;
- прибирає вугри та чорні крапки;
- відновлює гідроліпідний баланс.
Але важливо пам'ятати, що при нагріванні вище 50 ° С корисні властивості сироватки кефіру швидко губляться.
Приготувати її легко. І краще робити це із цілісного домашнього молока. Його треба залишити за кімнатної температури до повного скисання. Прискорити процес допоможе кинутий у банку шматочок житнього хліба. Коли молоко розшарується, сироватку злити та процідити через кілька шарів марлі. Деякі нагрівають скисло молоко на повільному вогні, але так легко не встежити і перевищити допустиму температуру.
Використовувати таку сироватку можна після вмивання або ввечері, перед нанесенням нічного крему.
Якщо приготувати з неї лід та протирати їм обличчя щодня, то шкіра стане свіжою та рожевою, а овал обличчя – чіткішим. Також сироватка дозволяє прибирати вугри та дрібні висипання, оскільки містить молочну кислоту.
Крем або сироватка
Мене часто запитують, що краще: крем чи сироватка. Для мене це все одно, що вибирати між булочкою та варенням. Звичайно, булочка з варенням набагато смачніша і калорійніша, ніж ці продукти поодинці.
Сироватка має інтенсивний спрямований вплив на шкіру. Крем доробляє все інше:
- продовжує отриманий ефект;
- нормалізує гідроліпідний баланс;
- містить сонцезахисні фільтри;
- допомагає утримувати вологу у шкірі;
- сприяє розгладжуванню зморшок.
Фактично саме крем забезпечує комплексний збалансований щоденний догляд за шкірою. Тому косметологи й рекомендують використовувати їх разом.
Причому готові продукти мають бути як мінімум одного виробника, а краще – з однієї серії, щоб доповнювати та посилювати один одного, а не конфліктувати між собою.
Підбиваючи підсумки
Косметична сироватка для обличчя та шкіри навколо очей – справді дуже потрібний та корисний продукт. Шкода заподіяти вона здатна лише в одному випадку - якщо підібраний неправильно. А позитивні результати можна побачити вже за кілька днів регулярного застосування.
При покупці готових товарів варто орієнтуватися не на рейтинг, а на склад і спрямованість. Питання, що краще працює - сироватка або крем для обличчя - безглуздий. Їх треба використовувати разом, тому що у них різна дія на шкіру.
Якісна сироватка не тільки візуально покращує стан епідермісу, але й сприяє виробленню колагену та еластину, омолоджує тканини зсередини.